3 DOVEDNOSTI BEZVA RODIČE

 

Co to je, co dokáže změnit neúspěch v úspěch a co zároveň rozděluje rodiče na dvě skupiny: na Nevědomé rodiče a na Bezva rodiče.

 

Pokud jste na tom teď tak, že se často dohadujete se svými dětmi o tom, kdo udělá domácí práce, kdy se děti vrátí domů, jestli mají hotové úkoly do školy, jak a proč vlastně udržovat pořádek ve svém pokojia v bytě vůbec, děti vám často odmlouvají nebo se s vámi přímo hádají, jsou neústupné atd., mám pro vás tři zprávy:

  1. Vím, jak se cítíte.

  2. Nejste v tom rozhodně sami.

  3. Má to naštěstí řešení.

Není to bez práce, ale je zde velká šance, že právě ono poznání, které změnilo život mnoha jiným rodičům a jejich dětem, ho změní i vám.

Tím principem je Empatické propojení - to je ona zásadní věc, která pro mnoho rodin (a nejenom rodin, ale i partnerů životních nebo pracovních) znamenala přestat se trápit a najít naplnění, svobodu a radost v nějaké formě společného soužití, v životě vůbec.

Co je Empatické propojení?

  1. Empatické propojení je schopnost Empaticky řešit problémy tak, aby si obě strany rozuměly, chtěly dosáhnout jejich vyřešení a přijaté řešení je opravdu uspokojovalo.

  2. Empatické propojení je schopnost Empaticky naslouchat. Dokázat ve správnou chvíli podpořit druhou stranu v tom, aby začala mluvit - otevřít komunikaci a také udržet komunikaci otevřenou, aby druhá strana měla možnost a chtěla povědět všechno, co má na srdci.

  3. Empatické propojení je schopnost Empaticky mluvit, tedy mluvit tak, aby nás druhá strana dokázala a chtěla poslouchat.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Morbi eget arcu id lacus laoree.